Jak podkreśla Organizator „choroby cywilizacyjne, nazywane potocznie epidemią XXI wieku, odpowiadają według statystyk za 80% wszystkich zgonów na świecie. Do grona osób cierpiących na choroby krążenia, nowotworowe czy cukrzycę, należą nie tylko osoby starsze, a coraz częściej osoby w młodym wieku, w tym także dzieci. Skala tego zjawiska nasila się w krajach bardziej rozwiniętych. Ostatnie dziesięciolecia, oprócz ogromnego postępu nauki i techniki, przyniosły też szereg zagrożeń spowodowanych zmianą stylu życia społeczeństw. Zmniejszenie aktywności fizycznej, niezdrowe odżywianie, zanieczyszczenie środowiska, narastający stres to tylko niektóre czynniki, którym przypisuje się podstawy omawianych schorzeń. Wszechobecność ich występowania skłania nas do refleksji nad ich rolą, znaczeniem i przeciwdziałaniem w rozwijaniu się chorób cywilizacyjnych. Podczas Konferencji będziemy dyskutować nad przyczynami, a także nad możliwymi skutkami i rozwiązaniami zaistniałej sytuacji”.
Do udziału w konferencji zaproszone są osoby związane z medycyną i naukami o zdrowiu, psychologią, pedagogiką, ekonomią, prawem oraz ekologią, a także zajmujące się tematyką zdrowia i chorób.
Rejestracja uczestnictwa w I turze trwa do 15 lutego 2023 roku.
Szczegółowe informacje na temat Konferencji, monografii naukowej, wystąpień itd. znajdują się na stronie internetowej: https://fundacja-tygiel.pl/choroby-cywilizacyjne/