Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
plenfrdeuk

W tym tygodniu pracownik Powiślańskiej Szkoły Wyższej odbywa mobilność pracowniczą w ramach programu Erasmus+ w Rumunii, u naszego partnera Ovidius University of Constanta.

Przesyłamy kilka zdjęć ze spotkań oraz szkoleń wykonywanych podczas mobilności.

To pierwsza mobilność tego pracownika, ale na pewno nie ostatnia!

Wspomnienia, wspomnienia, wspomnienia… W wolnym czasie podczas wyjazdów w ramach programu Erasmus+ jego uczestnicy zwiedzają, poznają kulturę danego kraju oraz realizują swoje zainteresowania. Czasem jest to kontynuacja, a czasem tylko próba. ? Barwy naszej Uczelni są również z nimi obecne.

 

Kolejna relacja z pobytu na szkoleniu pracowników naszej Uczelni w International Business School w Sofii. Nasi pracownicy podczas odbywania szkolenia zapoznali się ze strukturą organizacyjną Uczelni partnerskiej oraz funkcjonowaniem jej działów.Odbyły się również spotkania z władzami uczelni i jej pracownikami. Spotkania były okazją do omówienia przyszłej współpracy oraz możliwości rozwoju procesu internacjonalizacji.

Erasmus + to program, który od wielu lat daje możliwości rozwoju zarówno kadrze dydaktycznej jak i administracyjnej Powiślańskiej Szkoły Wyższej. Jest okazją do zdobycia wiedzy,pogłębienia doświadczenia, badań naukowych, innych kultur i zachowań poszczególnych organizacji.W relacji przekazujemy zdjęcia z pobytu w nowoczesnym budynku naszego partnera z Sofii. Nowoczesny budynek nawiązuje do historii sztuki z wyraźnym nawiązaniem do twórczości Vincenta van Goga.

 

W ramach szkolenia pracowników administracji programu Erasmus+ do Sofii wyjechała pięcioosobowa reprezentacja Uczelni. Wszyscy uczestnicy w dobrych humorach dotarli bezpiecznie na miejsce. Koordynator Programu Erasmus +Pani Profesor Irina Topuzova na spotkaniu w murach International Bussines School przedstawiła działania na najbliższy tydzień. Pracownicy znaleźli również czas na krótkie zwiedzanie stolicy Bułgarii. W kolejnym dniu spotkanie z władzami Uczelni oraz pracownikami poszczególnych działów i praca zgodnie z programem stażu. Fotorelacja w załączeniu.

Wizyta w Jordanii!

Po długiej przerwie bez wyjazdów mobilnościowych delegacja z PSW, licząca 3 nauczycieli akademickich i 1 pracownika administracyjnego odwiedziła partnerski uniwersytet w Jordanii - Al-Zaytoonah University.

Na początku na kampusie powitało pracowników motto w języku arabskim: "Ten kto pracuje ręką, głową i sercem jest artystą". Podczas ekskursji spotkali się z Prezydentem University Jordan Al-Zaytoonah. Prezydent Prof. Abdull Karim Al Qudah przedstawił charakter pracy zatrudnianych tam pracowników oraz programy studiów na poszczególnych wydziałach i kierunkach oraz potwierdził wolę dalszej współpracy z PSW i ciągłego doskonalenia programu Erasmus + oraz zacieśnienia współpracy. Z kolei Pani Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich dr Beata Pawłowska podziękowała Uczelni i Prezydentowi za goszczenie nas i przedstawiała możliwości współpracy między obiema uczelniami, szczególnie w zakresie Double Diploma oraz utworzenia wspólnych filii. Podkreśliła zaangażowanie w poszerzanie perspektyw współpracy między Uczelnią PSW, a Uniwersytetem Al-Zaytoonah.

Kolejnym etapem było przejście do Kampusu szczepień przeciw Covid 19. Okazało się, że w Ammanie pierwszą dawkę szczepionki pfizer przyjęło 2,7 mln osób, zaś drugą dawkę już 1,8 mln osób. Ponadto w Al-Zaytoonah zaszczepia się dziennie 4,5tys ludzi, zaś w samym Kampusie już zostało zaszczepionych ponad 8 tys studentów.

Tym razem przeprowadzono zajęcia na Wydziale Zarządzania, który jest uważany za jeden z czołowych w Jordanii. W zajęciach uczestniczyli przedstawiciele kadry dydaktycznej PSW, kadry Al-Zaytoonah i oczywiście ich studenci. Podczas spotkania promowano Powiślańską Szkołę Wyższą, podjęto dyskusję nad wspólnymi projektami i badaniami. Przeprowadzono zajęcia nt. wybranych aspektów zarządzania strategicznego MŚP w Polsce i Jordanii. Z kolei Przedstawiciel Administracji PSW odwiedził Dziekanat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Al-Zaytoonah i zapoznał się z zasadami funkcjonowania i obowiązkami tej jednostki. Ponadto zapoznał się z zasadami obiegu dokumentów i obsługi studentów. Porównane zostało to z funkcjonowaniem Dziekanatu i Punktu Informacyjnego w Powiślańskiej Szkoły Wyższej.

Na ostatni wieczór gospodarze zorganizowali uroczystą, pożegnalną kolację oraz wieczorne zwiedzanie miasta. Podsumowując tygodniową wizytę w Jordanii należy szczególnie podkreślić ogromne zaangażowanie gospodarzy jak i ich gościnność. Pracownicy wracają pełni wrażeń gotowi podzielić się nowymi doświadczeniami z całym zespołem.


Wizyta w Chorwacji!

Wizyta mobilnościowa w ramach programu Erasmus + w Chorwacji, w Polytechnic of Rijeca dobiegła końca.
Uczestnicy zadowoleni, nasi Partnerzy z Chorwacji również. Przy okazji odkryliśmy wiele potencjalnych kierunków wspólnych działań naukowych, projektowych i publicystycznych. Wszystkim nam brakuje jednak tego fizycznego aspektu umiędzynarodowienia, stąd rozmowom nie było końca. 

Było to znaczące doświadczenie, ponieważ była to pierwsza taka delegacja, a nasza współpraca z Politechniką rozpoczęła się niedawno. Mobilność rozpoczęła się od prezentacji delegacji i obu instytucji. W ciągu tygodnia, który spędziliśmy w Rijece, mieliśmy szczęście spotkać się i współpracować z różnymi osobami z Politechniki, co w przyszłości może zaowocować wspólnymi projektami, wymianą studentów, udziałem w naszym corocznym International Week, poszerzeniem naszej sieci partnerów międzynarodowych, a także nowymi możliwościami wydawniczymi dla obu instytucji.

Cieszymy się, że mogliśmy przyjechać do Rijeki i skorzystać z mobilności w ramach programu Erasmus +. Była to pierwsza mobilność wyjazdowa, w której uczelnia uczestniczyła w czasie pandemii, ale na szczęście czuliśmy się bezpiecznie i wszystko odbyło się w warunkach sanitarnych.


Wizyta w Serbii

Pracownicy PSW biorą udział w International Week na Uniwersytecie Educons w Novi Sad (Sebia). Odbyło się także spotkanie z wice-rektorem Dejana Panković, które polegało na dzieleniu się własnymi doświadczeniami w pracy dot.  programu Erasmus + i wspólnych planach na przyszłe wyjazdy studentów oraz kadry nauczycieli i pracowników. Kolejne dzisiejsze spotkanie miało miejsce z prof. Marko Malović , który jest dziekanem na Wydziale Ekonomicznym. Rozmowa miała na celu głębsze poznanie studiów MBA. Pracownicy przedstawiły także prezentację o naszej uczelni.

Podczas drugiego dnia pobytu opiekun Erasmus+ Jovana Kisin oprowadziła pracowników PSW po laboratoriach kierunków biotechnologii i mikrobiologii, kampusie, akademikach i obiekcie sportowym. Było naprawdę ciekawie ;) Dziękujemy za miło spędzony dzień i intensywne zwiedzanie!


Wizyta na Ukrainie

dr hab. Tomasz Przechlewski i mgr Aleksander Pietuszyński odwiedzili ujkrańską uczelnię w Poltava Cooperative College. Nasi wykładowcy oprócz wykadów dla sudentów zapoznali się z przestrzenią edukacyjną #ПКК, która jest otwarta na dialog międzykulturowy. Widzimy korzyści płynące ze współpracy międzynarodowej i przyszłych perspektyw.

Nasi wykładowcy odwiedzili Ludowe Spółdzielcze Muzeum #ПКК, oraz wpisali życzenia do Księgi Gości Honorowych. 


Delegacja PSW odbyła wizytę w Stredná Zdravotnícka Škola w Koszycach na Słowacji. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Dyrekcję i nauczycieli szkoły. Omówiony został harmonogram najbliższych spotkań. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor zwiedziliśmy także budynek szkolny z wyposażonymi salami do ćwiczeń medycznych.

Podczas pobytu w Koszycach pracownicy naszej uczelni mieli także możliwość wizyty w nowoczesnych szpitalach, które znajdują się na terenie miasta. Pierwszym z nich był L. Pasteur University Hospital, a drugi to East Slovak Institute it Cardiovascular Diseases. W przyjaznej atmosferze mieliśmy możliwość obejrzenia sal oraz wyposażenia wraz z możliwością zapoznania się ze specyfiką pracy panującą w szpitalach.

Zwieńczeniem wizyty w Koszycach była konferencja naukowa "Dzień opieki i rehabilitacji", której organizatorem była Stredná Zdravotnícka Škola oraz Słowacka Izba Sióstr i Położnych.


Wykładowcy i pracownicy Powiślańskiej Szkoły Wyższej złożyli wizytę mobilnościową w ramach programu Erasmus + w Adana Science and Technology University w Turcji. W trakcie rozmów, oprócz standardowych koncepcji rozwoju współpracy w zakresie mobilności przyszłych wspólnych projektów, wynikła propozycja stworzenia wspólnego międzynarodowego wydawnictwa w zakresie ekonomii i biznesu. Dwoje studentów wyraziło wolę studiowania w przyszłym semestrze w naszym partnerskim uniwersytecie w Adanie. Pobyt w Adanie pełen był atrakcji nie tylko w wymiarze naukowym, ale także w kulturowym. Pan prof. Efe Efeoglu z Business and Economics Department okazał się nieocenionym przewodnikiem, który pokazał naszej reprezentacji piękne miasto jakim jest Adana.


Wyjazd mobilnościowy w ramach programu Erasmus+ naszych pracowników Magdaleny Kolczin i Julii Osuch z dodatkowymi bonusami w postaci wystąpienia na Międzynarodowej Konferencji Studenckiej w Siauliai State College na Litwie i to na sesji plenarnej. Wow!!! Dwoje naszych studentów Maciej Fila oraz Paulina Pysia Osuch także zostali zakwalifikowani do sesji plenarnej. Brawo Studenci PSW!!! Duma nas rozpiera.

Konferencja studencka Litwa 2019 1

Konferencja studencka Litwa 2019 2

Konferencja studencka Litwa 2019 3

Konferencja studencka Litwa 2019 4


Wyjazd szkoleniowy pracowników Powiślańskiej Szkoły Wyższej do Hiszpanii w ramach programu Erasmus + dzisiaj realizowany jako dodatkowe atrakcje na Uniwersytecie w Barcelonie. Rozmowy, ciekawe dyskusje, est się od kogo uczyć. Dr Ramon Ramon Munoz, International Coordinator and Vice-Dean for international relations and quality od the faculty of economics and business, Eva Gea, Incoming Coordinator oraz Montse Cervera, International relations Coordinator byli dzisiaj naszymi gospodarzami. Współpraca zagraniczna robi wrażenie, co oznacza dużo, naprawdę dużo pracy przed nami. Ale warto, internacjonalizacja to ważna droga dla polskich uczelni, a przede wszystkim studentów.

Hiszpania 2019 2

Hiszpania 2019 1


Kolejna wizyta mobilnościowa w ramach programu Erasmus+ tym razem wykładowców Powiślańskiej Szkoły Wyższej w celu prowadzenia zajęć do Namangan University w Uzbekistanie. Na zdjęciach prof. dr hab. Tomasz Przechlewski oraz mgr Aleksander Pietuszyński. Współpraca z Namangan University to także wspólne projekty dla studentów oraz w maju wizyta wykładowców i przedstawicieli władz uniwersytetu w Kwidzynie. Rozwijamy się!

Uzbekistan 1

Uzbekistan 2

Uzbekistan 3


Wizyta pracowników Powiślańskiej Szkoły Wyższej tym razem na Słowacji w ramach programu Erasmus +, a dokładniej w Sredna Zdrawotnicka Skola w Koszycach, Ludwik Pasteur University Hospital oraz East Slovak Institute of cardiovascular diseases - bardzo udane przedsięwzięcie. Dr Anna Tałaj, dr Katarzyna Ziejka, mgr Piotr Janiewicz, mgr Dorota Kilian, mgr Bożena Kurzyńska, mgr Ilona Chojnowska oraz Paulina Osuch przez ostatnie dnie czynnie, aktywnie i z dużym poświęceniem (zajęcia od 9.00 czasami do 22.00) brali udział w programie zajęć, warsztatów i innych aktywności, zorganizowanych przez naszego słowackiego Partnera. Tematów do dalszej pracy oraz wspólnych projektów niezwykle dużo - kolejny wymiana studentów na praktyki.

Slowacja 1

Slowacja 2

Slowacja 3

Grudzień 2018 r.


Wizyta przedstawicieli Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Algierii, dokładnie w Tizi-Ouzou University w Tizi-Ouzou była bardzo efektywna, niesamowicie inspirująca do kolejnych działań i nowych pomysłów projektowych. W wizycie uczestniczą Prorektorzy prof. dr hyab. Krystyna Strzała, dr Katarzyna Strzała – Osuch, dr Beata Pawłowska, Koordynator Projektów mgr Daniel Osuch, Kanclerz PSW mgr Natalia Parus oraz przedstawiciel Biura Współpracy Międzynarodowej Paulina Osuch.

„Ciężko było muszę przyznać szczególnie językowo. Choć i małe niespodzianki się zdarzyły- po sześciu godzinach warsztatów zaczęłam odpowiadać na pytania zadane po francusku ... a języka niestety nie znam. Wyjazdy mobilnościowe Erasmus+ to również niespodzianki. Plany wielkie co do dalszej współpracy powstają” – powiedziała Pani dr Katarzyna Strzała – Osuch.

Kolejny kawałek relacji z wizyty mobilnościowej przedstawicieli Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Tizi-Ouzou University w Tizi-Ouzou w Algierii. Tym razem szkolenia, warsztaty, spotkania z władzami Wydziału Medycznego oraz Wydziału Ekonomicznego. Bardzo ciekawe, budujące relacje w zakresie wspólnej współpracy w wielu obszarach merytorycznych, idące także w kierunku organizacji wspólnych programów studiów w kontekście podwójnych dyplomów na Ekonomii. Być może także Ratownictwie medycznym. Trudności językowe pozostają niestety, jednakże zaangażowanie strony algierskiej naprawdę zasługuje na wielki szacunek.

ERASMUS+ PROGRAMME: OPPORTUNITIES TO DEVELOP AND STRENGTHEN INTERNATIONAL PARTNERSHIPS
ERASMUS MUNDUS JOINT MASTER DEGREES IN BRIEF
CAPACITY BUILDING IN THE FIELD OF HIGHER EDUCATION


Kolejna wizyta Powiślańskiej Szkoły Wyższej, a dokładnie jej przedstawicieli - dr Katarzyny Strzała-Osuch, Prorektora ds Rozwoju i Współpracy, dr Beaty Pawłowskiej - Prodziekana ds. studenckich, mgr Marty Czermińskiej - Kierownika działu współpracy, promocji i rekrutacji, Karola Czermińskiego - głównego Informatyka; mgr Daniela Osuch - Koordynatora projektów, Pauliny Osuch - Koordynatora relacji międzynarodowych tym razem w Serbii, u naszego wieloletniego już Partnera - Megatrend University. 
Rozmowy dotyczyły przede wszystkim zorganizowania wspólnych "Summer / Winter School Camps" dla zagranicznych studentów z całego świata; ale mając na uwadze także potrzeby / zainteresowania i preferencje naszych obecnych i przyszłych studentów - z Powiślańskiej Szkoły Wyższej oraz Megatrend University. Plany są potężne, a pomysłów dużo.
Przy okazji, bazując na doświadczeniach naszych serbskich Partnerów oraz korzystając z ich wiedzy i chęci pomocy postaramy się doprowadzić do powstania w Kwidzynie Centrum Chińskiego. Inicjatywa ta to przede wszystkim możliwość nauki języka chińskiego, wykładanego przez rodowitych Chińczyków, ale też wprowadzenia do miasta i regionu zdecydowanie odmiennych, orientalnych elementów w kulturze, sztuce czy świętowaniu. Jest to droga, którą uważam, iż powinniśmy pójść (oczywiście nie zapominając o tradycjach polskich), czyli droga ku umiędzynarodowieniu, ku internacjonalizacji w różnych dziedzinach życia.

seria 2018

http://www.megatrendreview.naisbitt.edu.rs/index.php/en/

http://en.international.megatrend.edu.rs/wp-content/uploads/2018/03/international-summerschool-brosura-2018-megatrend.pdf

http://en.chinesecenter.megatrend.edu.rs/

https://www.facebook.com/Kineski-centar-Univerziteta-Megatrend-670324463013865/


Pracownicy Powiślańskiej Szkoły Wyższej odbyli wizytę w Albanian University w Tiranie w Albanii. Spotkanie z władzami uniwersytetu, m.in. Panią Rektor oraz dziekanami wydziału nauk o zdrowiu, wydziału nauk ekonomicznych oraz wydziału nauk społecznych przebiegało w bardzo miłej i otwartej atmosferze.

Rozmowy dotyczyły wymiany studentów, pracowników naukowych i administracyjnych oraz przyszłej współpracy w ramach programu Erasmus +.

Gospodarze byli bardzo zainteresowani możliwością podjęcia nauki przez albańskich studentów w PSW, zarówno na wydziale ekonomicznym, społecznym jak i wydziale nauk o zdrowiu. Podczas dyskusji wymieniono się wieloma informacjami dotyczącymi możliwości podjęcia studiów w naszej uczelni.  Władze Albanian University wykazali gotowość do współpracy na wielu płaszczyznach naukowych. Omówiono gotowość do współpracy naukowej, ze szczególnym uwzględnieniem funduszy wyszehradzkich. Gospodarze zaproponowali wspólne zorganizowanie albańsko – polskiej szkoły letniej. Uczestnicy spotkania zwracali uwagę na korzyści płynące ze wspólnego projektu jakim mógłby być Summer Camp.

Na spotkaniu szczegółowo omówiono obszary badań naukowych w zakresie obu wydziałów. Poruszono także bardzo ważną kwestię możliwości podwójnego dyplomowania absolwentów. Rektor wraz z przedstawicielami Senatu uczelni w pełni zaakceptowali propozycję. Obie strony są świadome ogromu pracy który czeka uczelnie, ale każda ze stron jest to tej pracy gotowa. Strona albańska zwróciła się również do naszych przedstawicieli o pomoc w kwestiach związanych z otrzymaniem akredytacji w roku akademickim 2018/2019.

Po spotkaniu z władzami i pracownikami uczelni, studenci Albanian University mieli okazję zapoznać się z Powiślańską Szkołą Wyższą w Kwidzynie, jej historią, strukturą oraz ofertą edukacyjną. Następnie, po południu odbyły się wykłady. Nauczyciele akademiccy PSW przeprowadzili zajęcia z albańskimi studentami. W trakcie zajęć i po ich zakończeniu prowadzący otrzymali wiele pytań, na które chętnie udzielali odpowiedzi.

Jesteśmy przekonani obserwując zainteresowanie albańskich studentów naszą uczelnią i wykładami, że chętnie skorzystają z możliwości studiowania w PSW w przyszłym roku akademickim.


Przedstawiciele PSW złożyli wizytę w partnerskim Uniwersytecie Saint Joseph's w Bejrucie w Libanie. Zapraszamy do zapoznania się z realcją z wyjazdu.

Pani Prorektor ds. współpracy i rozwoju tak relacjonowała wizytę:

Pierwszy dzień to głównie spotkania na wydziale ekonomicznym, rozmowy o przyszłych wspólnych inicjatywach i oczywiście wykłady i prezentacje dla studentów oraz dydaktyków. Niezwykle interesujący jest fakt, iż wszyscy bardzo dużo wiedzą o Polsce, nawet jej obecnej sytuacji politycznej i gospodarczej. Przyszła współpraca w obszarze ekonomii wygląda obiecująco.

Kolejny dzień naszej wizyty w libańskim uniwersytecie partnerskim to przede wszystkim rozmowy na poziomie władz uczelni dotyczące rozwoju, implementacji pomysłów i dobrych praktyk obu stron. Ze strony libańskiej bardzo innowacyjnym, a zarazem niezwykle interesującym jest program podwyższania umiejętności dydaktycznych kadry akademickiej, swoiste certyfikowanie nauczycieli w zakresie metodyki dydaktyki. Kampus uniwersytecki także zrobił na nas bardzo duże wrażenie, co ciekawe na terenie uniwersytetu mieści się muzeum minerałów i skał. Z Polski jedynym eksponatem jest sól z Wieliczki, myślę, że powinniśmy pomóc wzbogacić kolekcję polską o chociażby bursztyn czy krzemień pasiasty.

Kolejny etap naszej wizyty w Libanie to spotkanie w Ambasadzie polskiej w Bejrucie. Niezwykle interesujące rozmowy z Panem Adamem Radziwon, zastępcą Szefa misji oraz Panem Markiem Eljaszem, Konsulem RP w Bejrucie dotyczące naszych przyszłych libańskich studentów w kontekście ułatwienia im procedur wizowych. Ciekawym wątkiem jest chęć włączenia się Ambasady w promocję naszych pomysłów w zakresie projektów europejskich, jak również transferu polskiej (naszej - PSW) nauki na obszar Libanu.

Wizyta na wydziale medycznym to kontynuacja naszej wizyty na Uniwersytecie Saint Joseph's. Pani Dziekan Wydziału Pielęgniarstwa zdecydowanie jest zainteresowana nawiązaniem współpracy zarówno w zakresie wymiany studentów, jak i kadry akademickiej, ale także wspólnymi przedsięwzięciami w obszarze wzmocnienia wizerunku zawodowego Pielęgniarek. Okazuje się, iż w Libanie ten problem także istnieje.

Wydział liczy niewiele ponad 100 studentów, nie jest to odzwierciedleniem potrzeb rynkowych, które jak u nas są ogromne, lecz przede wszystkim opłat za studia, które na Wydziale Pielęgniarstwa za 3 letnie studia na poziomie licencjackim wynoszą od 30 do 70 tysięcy dolarów. Trzeba przyznać, że trochę sobie cenią zdobywanie wiedzy, Dodam, iż jest to jeden z tańszych kierunków, studia ekonomiczne to koszt ok 90 tysięcy dolarów.


W dniach od 09-14.11.2017 pracownicy PSW odbyli szkolenie w ramach programu Erasmus + w zaprzyjaźnionej, londyńskiej firmie Avantgarde.

Podczas pięciodniowego pobytu dowiedzieli się między innymi o sposobach motywowania pracowników, o korzyściach z pracy zespołowej, o komunikacji pomiędzy pracownikami, a także różnymi działami firmy oraz jak zwiększyć pewność siebie. Program Erasmus plus stwarza wspaniałą okazję do odświeżenia swojej wiedzy, wzbogacenia słownictwa, pogłębienia sprawności językowych, poznania tradycji, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów międzynarodowych.

Oczywiście nie zabrakło czasu na zwiedzanie i zrobienie zakupów.

23845112 1931092206906547 523968806 n

23972513 1931092103573224 1730753904 n

23899536 1931092280239873 60784049 n

 


W dniach  15 – 18 maja 2016 r. przedstawiciele PSW Agnieszka Kudełka i Marta Czermińska – referentki ds. promocji, współpracy i rekrutacji oraz Karol Czermiński – Specjalista ds. IT odwiedzili John Naisbitt University w Belgradzie w Serbii. Zapoznali się ze strukturą uczelni, procesem rekrutacyjnym oraz sposobami promocji uczelni w Serbii. Mieli też okazję przyjrzeć się pracy specjalistów ds. informatyki.

Pracownicy biura współpracy międzynarodowej opowiedzieli o historii powstania uniwersytetu oraz kierunkach na których kształcą się studenci. W wolnym czasie zwiedzali Belgrad i poznawali kulturę Serbii. Uczestniczyli także w Międzynarodowej Konferencji Ekonomicznej. 


W ostatnim czasie delegacja Powiślańskiej Szkoły Wyższej, czyli dr Beata Pawłowska, Prodziekan Wydziału Nauk Ekonomiczno-Społecznych i Wydziału Nauk o Zdrowiu, mgr Daniel Osuch, Koordynator projektu, mgr Anna Andrałojć, Specjalista ds projektów międzynarodowych oraz dr Katarzyna Strzała-Osuch, Prorektor ds Rozwoju i Współpracy gościła w Poniewieżu, a dokładnie w naszej uczelni partnerskiej Parnevyz Collegija. 
Tematem dyskusji był przede wszystkim pomysł na wspólny projekt "Bałtycka Akademia Medycyny Naturalnej", dotyczący wykorzystania w naukach o zdrowiu rodzimych, lokalnych czy regionalnych specyfików z ziół, produktów naturalnych czy też przepisów "od babci".  Jedyne w swoim rodzaju kompendium wiedzy, jakie byłoby produktem tego projektu mogłoby posłużyć wielu naszym absolwentom, zarówno po stronie polskiej - Powiślańskiej Szkoły Wyższej, jak i litewskiej - Parnevyz Collegija, jako początek własnego innowacyjnego biznesu, twierdzi dr Katarzyna Strzała-Osuch. 
Oczywiście zaaranżowano także wykłady dla studentów, gdzie przeważały tematy ekonomiczne, fundraising, zarządzanie jakością i inwestycje. Wizyta była bardzo udana, wierzę w to, iż w niedługim czasie przyniesie wymierne efekty dla obu naszych uczelni, podsumowuje dr Katarzyna Strzała - Osuch.


W październiku 2016 r. przedstawiciele Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie, tj. Pani prof. dr hab. Krystyna Strzała, Pani dr Beata Pawłowska, Pani dr Katarzyna Strzała-Osuch oraz Pan mgr inż. Daniel Osuch spotkali się z władzami La Laguna University na Teneryfie.

„Mieliśmy okazję zainteresować władze Uczelni naszymi programami studiów a także rozpocząć rozmowy dot. podwójnego dyplomu na kierunku Ekonomia z La Laguna University na Teneryfie – mówi dr Katarzyna Strzała-Osuch, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy PSW,  prace są w trakcie realizacji. Możemy spodziewać się studentów z ULL już w przyszłym roku akademickim, tak samo, jak mam nadzieję nasi studenci wydziału ekonomiczno-społecznego zdecydują się na studia bądź staże czy praktyki na Teneryfie”.

Jest to niewątpliwa i niepowtarzalna okazja dla obecnych i przyszłych studentów Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie – zdobycie podwójnego dyplomu w okresie trzech lat studiów licencjackich oraz doświadczenia opartego na studiach i praktykach zagranicznych t z pewnością gwarancja dobrego startu na rynku pracy.

14961457 1151277924954037 817548681 n

14962407 1151278308287332 874480383 n14914620 1151278268287336 912816091 n


image001

W dniu 09.11.2016 r. odbyła się wizyta przedstawicieli PSW na Uniwersytecie "John Naisbitt" w Serbii. Celem wizyty Pani Prorektor dr Katarzyny Strzały – Osuch, Pani Prodziekan dr Beaty Pawłowskiej oraz Pana mgr. Daniela Osucha było wzmocnienie partnerstwa i przyjaznych stosunków obu uczelni. Spotkanie ułatwiło także podpisywanie umów bilateralnych w ramach programu Erasmus+. Przeprowadzili również wykłady dla studentów Uniwersytetu "John Naisbitt" w dziedzinie eko-inwestycji oraz marketingu. 
1 768x50920161109 091808 1140x8555 1 crop 768x69120161109 105125 768x576
fot. international.naisbitt.edu.rs 


NASI WYKŁADOWCY NA LITWIE

Nie tylko studenci naszej uczelni wyjeżdżają w ramach wymiany za granicę. Również dydaktycy Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie odwiedzają partnerskie uczelnie, z kolei nasza szkoła gości wykładowców z zagranicy.
Rozwijająca się współpraca z zagranicznymi uczelniami to znaczący atut, świadczący, iż podczas całego procesu kształcenia nasza uczelnia nie ogranicza się jedynie do podnoszenia kwalifikacji studentów, ale także umożliwia im studia za granicą, co jest nieocenionym doświadczeniem i sprawia, że Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie promuje i w pełni realizuje europejski wymiar nauki.
Partnerskie uczelnie odwiedzają także nasi dydaktycy, prowadząc tam wykłady, a także prezentacje dla zagranicznych studentów i wykładowców, przedstawiając im naszą uczelnię.
Ostatnio dr Beata Pawłowska i Daniel Osuch z PSW Kwidzyn na uniwersytecie w Siauliali College na Litwie zaprezentowali pokrótce tamtejszym studentom tematykę prowadzonych przez siebie zajęć, jednakże głównym punktem spotkania była ciekawa, oryginalna prezentacja naszej uczelni, a także naszego miasta i regionu.
Nasi dydaktycy, korzystając ze środków audiowizualnych, prowadzili spotkanie w języku angielskim, odpowiadali również na szereg pytań litewskich studentów, którzy wykazali nieskrywane zaciekawienie możliwością studiowania, w ramach partnerskiej wymiany, na naszej uczelni.
litwa psw

Dr Beata Pawłowska i Daniel Osuch podczas prezentacji naszej uczelni na uniwersytecie w Siauliai College

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech