|
Powiślańskie Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych
Korzyści bezpośrednie dla studentów: - Szkolenie dla studentów uczelni pielęgniarskiej w ramach symulacji NW, PW, SWW, - Szkolenie dla studentów uczelni pielęgniarskiej zapoznające z metodą egzaminowani OSCE, - Warsztaty symulacyjne, - Rozbudowa PSW o MCSM (Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych) na cele kształcenia studentów pielęgniarstwa PSW i kształcenia kadry PSW w partnerstwie z największym podmiotem leczniczym w województwie pomorskim – Copernicus. Korzyści pośrednie dla studentów: - Wzbogacenie nauki zawodu na kierunku pielęgniarstwo o metody symulacji medycznej, dzięki adaptacji i wyposażeniu budynków dydaktycznych oraz dodatkowe zajęcia dla studentów w CSM (minimalny wymiar 242 godzin kształcenia praktycznego w toku całych studiów), - Zapewnienie wysokiej jakości potencjału dydaktycznego Uczelni poprzez szkolenia praktyczne nauczycieli akademickich oraz instruktorów z prowadzenia zajęć metodą symulacji medycznej, - Wypracowanie we współpracy z podmiotem leczniczym - Partnerem projektu mechanizmów umożliwiających wzrost wysoko wykwalifikowanej kadry Pielęgniarek/Pielęgniarzy poprzez wdrożenie modelu kształcenia bazującego na technikach symulacji medycznej, - Wdrożenie programu rozwojowego uczelni, zorientowanego na poprawę jakości systemu kształcenia Pielęgniarek/Pielęgniarzy, poprzez wspieranie rozwiązań służących rozwojowi kompetencji studentów, istotnych z punktu widzenia potrzeb epidemiologicznych i demograficznych oraz bezpieczeństwa pacjentów.
|
|
Zintegrowana Szkoła Wyższa
Korzyści bezpośrednie dla studentów: Działania projektowe adresowane są do studentów kierunków medycznych (ratownictwo i pielęgniarstwo) i kierunków ekonomicznych, którzy otrzymają dedykowane wsparcie mające na celu podniesienie ich kompetencji ogólnych, zawodowych, językowych, analitycznych i informatycznych w ramach modułu podnoszenia kompetencji oraz nabycie umiejętności praktycznych w toku realizacji zadań stażowych w ramach modułu programów stażowych.
Działania projektowe adresowane są do: ● 54 studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Społecznych, Możliwość bezpłatnego uczestniczenia w następujących kursach realizowanych jako cykl szkoleń z zakresu podnoszenia: umiejętności interpersonalnych o Komunikacja interpersonalna. Trening umiejętności interpersonalnych z udziałem potencjalnych pracodawców. kompetencji osobistych, zawodowych i analitycznych w zakresie rozwiązywania sytuacji problemowych, o Trening kreatywności. o Zarządzenie konfliktem interesów w świetle Ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. o Efektywna organizacja pracy. o Wiedza - praktyczne wykorzystanie. o RODO: nowe obowiązki wynikające z ochrony danych osobowych oraz przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy. o Split Payment i PSD2 i ich wpływ na przyszłe funkcjonowanie instytucji finansowych. o Rozwój kompetencji w obszarze doradztwa finansowego, zgodnie z wymogami MIFID II. o Restrukturyzacja klienta w sytuacji trudnej. o Ekspert w doborze produktów finansowych. o OCENA OPŁACALNOŚCI I RYZYKA PROJEKTÓW INWESTYCYJNYCH ORAZ WYCENA SPÓŁEK. o Akademia Rekrutacji - szkolenie dedykowane studentom kierunku HR. o Jak tworzyć treści HR. o Biznes plan - element planowania strategicznego. o Kurs angielskiego biznesowego, umiejętności informatycznych o Microsoft Excel 2010 kurs zaawansowany. o Analiza danych dla analityków Excel, Access, SQL, statystyka, wizualizacja. o Analiza finansowa w Microsoft Excel - dla księgowości. o VBA w MS Excel. Działaniem uzupełniającym szkolenia będą interdyscyplinarne zajęcia praktyczne oraz zajęcia dodatkowe organizowane z pracodawcami, służące lepszemu przygotowaniu absolwentów do wejścia na rynek pracy mających na celu zwalidowanie zdobytych kompetencji w praktyce, w tym: - Wizyty studyjne w firmach i instytucjach branżowych Dodatkowe zajęcia praktyczne realizowane wspólnie z pracodawcami : • Warsztaty kreatywnego myślenia oraz twórczego rozwiązywania problemów w sektorze finansowym oraz pokrewnych. Dodatkowe zajęcia praktyczne realizowane wspólnie z pracodawcami w formie projektowej (w tym w ramach zespołów projektowych): • Akademia Ubezpieczeń. • Zarządzanie magazynem. • Program stażowy dla studentów Wydziału Nauk Ekonomiczno-Społecznych Płatne 2 miesięczne staże realizowane będą u Pracodawców zgodnie z Programem Stażu i pod opieką Opiekuna Stażu oraz Uczelnianego Koordynatora Stażu.
● 116 studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunkach Pielęgniarstwo i Ratownictwo Medyczne, Możliwość bezpłatnego uczestniczenia w następujących kursach realizowanych jako cykl szkoleń z zakresu podnoszenia: umiejętności interpersonalnych - kursy i szkolenia dla studentów kierunku pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. • Komunikacja interpersonalna. Trening umiejętności interpersonalnych z udziałem potencjalnych pracodawców. • Łączność i komunikacja w ratownictwie. • Zarządzanie kryzysowe - komunikacja kryzysowa. • Psychologia w ratownictwie. kompetencji osobistych i zawodowych • Efektywna organizacja pracy. • Transport pacjenta urazowego w trudnym terenie. • Organizacja pomocy w wypadkach masowych i katastrofach. kompetencji językowych • Język angielski poziom Medical English. Dodatkowe zajęcia praktyczne • Warsztaty TRIAGE i Rescue Task Force (RTF): • Komunikacja i współpraca w zespole terapeutycznym. Wizyty studyjne dla studentów Ratownictwa w oddziałach GOPR/TOPR/WOPR
Korzyści pośrednie dla studentów: Celem projektu jest zwiększenie efektywności kształcenia oraz poprawa jakości zarządzania Powiślańską Szkołą Wyższą, poprzez wdrożenie: Zintegrowanego Programu Uczelni w obszarze programów stażowych, podnoszenia kompetencji studentów/tek; informatycznych narzędzi zarządzania uczelnią modyfikujących model zarządzania procesem kształcenia oraz podnoszenia kompetencji zarządczych kadry kierowniczej i administracyjnej PSW w Kwidzynie. W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące moduły działań: -podnoszenia kompetencji, -programów stażowych, -zarządzania w instytucji szkolnictwa wyższego. Działania projektowe adresowane są do: ● 16 pracowników kadry dydaktycznej, ● 12 pracowników kadry zarządzającej oraz administracyjnej.
|
|
Dostępna i bez barier Powiślańska Szkoła Wyższa
Korzyści bezpośrednie dla studentów: W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące zadania: - Rozwój jednostki ds. osób niepełnosprawnych, Działania projektowe adresowane są do: ●Studentów z niepełnosprawnościami, którzy skorzystają z usług doradców i konsultantów edukacyjnych - 20 osób (14K, 6M) Korzyści pośrednie dla studentów: Celem projektu jest wsparcie zmian organizacyjnych i podnoszenie świadomości i kompetencji kadry uczelni - Powiślańskiej Szkoły Wyższej, z zakresu niepełnosprawności poprzez realizację działań mających na celu zapewnienie przez uczelnię dostępności komunikacyjnej, administrowanych stron internetowych, narzędzi informatycznych, procedur kształcenia w kształceniu na poziomie wyższym, wprowadzenie do programów kształcenia modyfikacji zapewniających ich dostępność dla studentów z niepełnosprawnościami oraz działań z zakresu dostępności architektonicznej. W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące zadania: - Likwidacja barier architektonicznych, - Likwidacja barier komunikacyjnych, - Podnoszenie kompetencji kadr uczelni (administracyjnej, zarządzającej, dydaktycznej), - Doposażenie pracowni dydaktycznych, adaptacja materiałów dydaktycznych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Działania projektowe adresowane są do: ●Kadra dydaktyczna, zarządzająca, administracyjna Powiślańskiej Szkoły Wyższej - 30 osób (24K, 6M)
|
|
Pomorska strefa współpracy dla rozwoju BPO
Korzyści bezpośrednie dla studentów: Celem projektu jest rozwój kadr dla sektora usług dla biznesu (np. BPO, SSC, IT) poprzez podniesienie kompetencji studentów Powiślańskiej Szkoły Wyższej na kierunku Ekonomia (studia o profilu praktycznym) W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące moduły działań: -wsparcie w ramach programu kształcenia -modyfikacja programu kształcenia na kierunku Ekonomia (II i III rok 1 stopnia) łącznie w wymiarze 120 godzin oraz wdrożenie i realizacja programu kształcenia dla 40 studentów z w/w kierunków, -program rozwoju kompetencji, prowadzących do osiągnięcia dodatkowych efektów kształcenia określonych przez pracodawców jako kluczowych wymagań na rynku pracy. Realizacja Programu Rozwoju Kompetencji dla 20 osób w formie zadań praktycznych z pracodawcami oraz wizyt studyjnych w firmach z sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych. Wsparcie w projekcie będzie realizowane, na każdym etapie, we współpracy z pracodawcami z sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych. Działania projektowe adresowane są do: 40 studentów Powiślańskiej Szkoły Wyższej, w tym: ● 20 osób z kierunku Ekonomia (II rok niestacjonarny I stopnia) - I edycja, ● 20 osób z kierunku Ekonomia (II rok niestacjonarny I stopnia) - II edycja.
|
|
Kadry + projektowanie "Kadry + projektowanie", podniesienie kompetencji kadr dydaktycznych PSW z zakresu projektowania uniwersalnego. Korzyści pośrednie dla studentów: Pilotażowe zajęcia Projektowania Uniwersalnego, będą realizowane przez kadrę dydaktyczną przeszkoloną w ramach projektu i bazować będą na dokumencie pt. „Moduły zajęć projektowania uniwersalnego w ramach wybranych obszarów kształcenia” i zostaną wdrożone w ramach projektu na studiach I i II stopnia na następujących kierunkach: Ekonomia, Ratownictwo medyczne, Pielęgniarstwo - studia I i II stopnia, Położnictwo. Działania projektowe adresowane są do: ●Kadra dydaktyczna Powiślańskiej Szkoły Wyższej - 15 osób (12K, 3M)
|