Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
plenfrdeuk

Mamy przyjemność ogłosić, że Powiślańska Szkoła Wyższa została członkiem instytucjonalnym AMEE

Czym jest AMEE?

– organizacją zrzeszającą nauczycieli, studentów, praktyków związanych z medycyną,

– siecią współpracy, wymiany wiedzy i doświadczeń między osobami zaangażowanymi w edukację medyczną,

– przestrzenią doskonalenia dla nauczycieli i studentów kierunków medycznych,

– miejscem, w którym można dzielić się swoimi pomysłami, publikować swoje teksty związane z edukacja medyczną

AMEE organizuje webinaria, kursy, coroczne konferencje, wydaje poradniki, czasopisma.

Zachęcamy Nauczycieli i Studentów PSW związanych z naukami o zdrowiu do zapoznania się z możliwościami, jakie stwarza AMEE

https://www.youtube.com/watch?v=aVV_V1Lz64s&t=90s

strona internetowa AMEE: https://amee.org/home

Nazwa Powiślańskiej Szkoły Wyższej w bazie AMEE to Powislanski University (adres Kwidzyn 82-500)


 

Konferencja dla zawodów medycznych!

AMEE - An International Association for Health Professions Education zamieściła na swojej stronie informację na temat konferencji, która odbędzie się w Ottawie w Melbourne w dniach 24-28 lutego 2024 roku.

Konferencja Ottawa 2024 będzie koncentrować się na poprawie oceny praktyk w obszarze opieki zdrowotnej, promować najwyższe standardy w praktyce, a także zachęcać do współpracy nad poprawą wyników zdrowotnych.

Jednocześnie Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do przygotowania oraz wysłania pracy na konferencję: „Zbierz swoje punkty widzenia i doświadczenia, aby rzucić wyzwanie kluczowym tematom i przedyskutować je, a także zachęć swoich kolegów do aktywnego udziału w różnych wydarzeniach konferencyjnych…”

Zaproszenia do udziału są kierowane do przedstawicieli wszystkich zawodów związanych z ochroną zdrowia i na wszystkich poziomach edukacji.

Aby zarejestrować swoje zainteresowanie udziałem w Ottawie 2024, należy odwiedzić stronę internetową ottawa2024.au

Zgłoszenia abstraktów zostaną otwarte 13 kwietnia.

Serdecznie zachęcam

Aleksandra Śnieg

 


 

KONFERENCJA AMEE

Uprzejmie informuję, że  w dniach 26-30 sierpnia 2023 r w Glasgow / Centrum Konferencyjne SEC, odbędzie się doroczna konferencja dla zainteresowanych pracowników ochrony zdrowia z całego świata. 

Tematyka konferencji

Głównym tematem AMEE 2023 są „Włączające środowiska uczenia się, które zmienią przyszłość ”, ale uwzględnione zostaną również inne kluczowe obszary edukacji w zawodach medycznych.

Rejestracja na konferencję rozpoczęła się 25 stycznia 2023 roku.

Aktualnie ogłoszono zgłoszenia abstraktów na AMEE 2023. Termin nadsyłania abstraktów do krótkich komunikatów lub ePosterów, AMEE Fringe, warsztatów konferencyjnych, upływa 17 lutego 2023 r. Wszystkie streszczenia należy przesłać za pośrednictwem portalu AMEE 2023

W połączeniu z AMEE 2023, jednocześnie odbędzie się 7. Międzynarodowa Konferencja na temat Rozwoju Wydziału w Zawodach Medycznych . Tematem konferencji jest „Kształt rozwoju wydziału na jutro – implikacje dla teorii, praktyki i nauki” . Celem konferencji będzie zgromadzenie globalnej społeczności twórców wydziałów i edukatorów zawodów medycznych. Konferencja ta koncentruje się w szczególności na dziedzinie rozwoju wydziałów dla akademickich ośrodków nauk o zdrowiu na całym świecie i jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu poświęconym temu ważnemu tematowi.
Streszczenie zgłoszeń

  1. ICFDHP we współpracy z AMEE zaprasza do nadsyłania abstraktów dotyczących dowolnego aspektu rozwoju wydziału w zawodach medycznych w następujących formatach:
  • Krótki komunikat lub ePoster
  • Warsztaty konferencyjne
  • Punkt widzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 17 lutego 2023 r., 23:59 godz. (czasu brytyjskiego).

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszam na stronę internetową AMEE Glasgow 2023 oraz do kontaktu z Anną Tomkiel  (instytut_naukowy@psw.kwidzyn.edu.pl)

opracowanie: Aleksandra Śnieg

 

AMEE to światowa organizacja zrzeszająca członków w ponad 90 krajach na całym świecie.

Członkostwo w organizacji pomaga rozwijać swoje umiejętności i karierę, przyczyniać się do osiągnięcia celu, jakim jest rozwój edukacji w zawodach medycznych.

Powiślańska Szkoła Wyższa należy do tej organizacji od początku roku akademickiego 2022/2023. Jest to międzynarodowa społeczność nauczycieli, praktyków, instytucji, organizacji i studentów zawodów medycznych, wszystkich zaangażowanych w rozwój i doskonalenie we wszystkich dyscyplinach edukacji zawodów medycznych.

Celem Amee jest wspieranie doskonałości w opiece zdrowotnej na całym świecie poprzez promowanie rozwoju społeczności zajmującej się edukacją pracowników systemu ochrony zdrowia. Misją Amee jest zachęcanie i inspirowanie doskonałości w edukacji w zawodach związanych ze zdrowiem w ramach studiów licencjackich, podyplomowych i ustawicznego rozwoju zawodowego, a także umożliwianie i promowanie współpracy z ze społecznością pracowników ochrony zdrowia, nauczycieli i innych interesariuszy w celu wspierania nauki i najlepszych praktyk.

Oferta Amee:

  1. W ramach działalności organizacji, zaprojektowane i certyfikowane przez AMEE kursy i kursy mistrzowskie AMEE-ESME skierowane są do praktykujących nauczycieli wszystkich zawodów medycznych, a także naukowców, klinicystów i studentów. Nauczanie jest umiejętnością, która stale się rozwija, a wszyscy nauczyciele, nawet ci z dużym doświadczeniem, mogą doskonalić i uzupełniać swoje umiejętności. Uczestnicy, którzy ukończą program, otrzymują Certyfikat AMEE-ESME w edukacji medycznej w obszarach objętych kursem.
  2. Webinaria AMEE oferują każdemu, kto interesuje się edukacją medyczną, możliwość dołączenia do ekspertów z całego świata w godzinnej dyskusji na żywo na temat kluczowego tematu edukacyjnego. Webinaria na żywo są całkowicie bezpłatne, wystarczy zarejestrować konto , aby wziąć w nich udział za pomocą połączenia internetowego. Można także uzyskać dostęp do archiwum webinarów, aby przeglądać wcześniejsze dyskusje i treści na szeroki zakres tematów i rozwoju zawodów medycznych na przestrzeni lat. 
  3. Seminaria internetowe na żywo są prowadzone przez Zoom, a mikrofon/kamera internetowa są opcjonalne, jeśli chcesz zaangażować się i rozmawiać z prezenterami.
  4. Konferencje tematyczne.
  5. Przydatne bazy danych i witryny np. MedEdPORTAL ; MedEdPublish (czasopismo AMEE w otwartym dostępie).
  6. ESME (Essential Skills in Medical Education) to wysokiej jakości kurs online dla nauczycieli zawodów medycznych, który jest oparty jest na oryginalnym 12-tygodniowym kursie. ESME-flexi to samodzielny kurs wprowadzający, skierowany do osób początkujących w nauczaniu oraz do nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem, którzy chcieliby pogłębić swoje zrozumienie zasad i praktyk edukacyjnych.
  7. Granty badawcze /Granty badawcze FacDev / Dotacje MERCS / Dotacje na inicjatywy studenckie / Grant na rozwój innowacji

Program grantów badawczych AMEE uznaje znaczenie badań w edukacji zawodów medycznych i ma na celu promowanie doskonałości w badaniach wśród członków AMEE. Projekt ten otwarty jest dla aktualnie opłacanych członków indywidualnych i studenckich, lub jeden z asystentów badaczy projektu badawczego musi posiadać członkostwo AMEE. Aby ubiegać się o grant badawczy, należy złożyć wniosek wstępny przedstawiający projekt.

  1. Platforma MedEdPublish to oficjalne e-czasopismo o otwartym dostępie, które umożliwia opublikowanie.
  2. „Medical Teacher” to międzynarodowe czasopismo, które publikuje badania dotyczące edukacji medycznej oraz metod nauczania dla zawodów medycznych na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym oraz kształcenia ustawicznego.  Czasopismo  pomaga nauczycielom być na bieżąco z rozwojem metod edukacyjnych w czasach szybkich zmian w programie nauczania, od procedur medycznych po zmiany polityki w zakresie świadczenia opieki zdrowotnej. Ponadto zawiera opisy nowych metod nauczania, wskazówki dotyczące struktury kursów i oceny osiągnięć oraz służy jako forum komunikacji między nauczycielami branży medycznej
  3. Centrum zasobów AMEE:
  4. Prezentacje wideo i nagrania z konferencji 2020, 2021 i 2022 obejmujących szereg tematów zawodów medycznych, takich jak  zarządzanie edukacją, ustawiczne doskonalenie zawodowe, rozwój wydziału, równość, różnorodność i integracja, program nauczania, bezpieczeństwo pacjenta, studenci, ocena i wiele innych.
  5. Pełna gama przewodników AMEE dostępnych do przeglądania i pobierania, które obejmują szeroką gamę tematów w 6 głównych obszarach edukacji w zakresie zawodów medycznych: planowanie programu nauczania, badania w edukacji medycznej, zarządzanie edukacją, nauczanie i uczenie się, teorie edukacji medycznej i ocenianie. Stworzone przez ekspertów w tych dziedzinach  przewodniki stanowią cenne źródło i wgląd w teorię i praktykę doskonałości w każdej dziedzinie.
  6. Katalog seminariów internetowych AMEE obejmujący różne tematy.

Część zasobów dla zarejestrowanych członków Amee jest ogólnodostępnych na portalu organizacji, niektóre odpłatnie.

Wszystkie osoby zainteresowane Amee zapraszam na stronę internetową https://amee.org/home oraz do kontaktu z Anną Tomkiel  (instytut_naukowy@psw.kwidzyn.edu.pl)

opracowanie:

Aleksandra Śnieg

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech